Podstrona: Szkolenie narzędziowe w ISCAR Poland Sp. z o.o. / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Szkolenie narzędziowe w ISCAR Poland Sp. z o.o.

2024-04-24 , red.  Joanna Zielińska-Szwajka, Anna Worosz
Uczestnicy wydarzenia,

Studenci Wydziału Mechaniczno-Technologicznego Politechniki Rzeszowskiej w Stalowej Woli uczestniczyli w specjalnie dla nich zorganizowanym szkoleniu narzędziowym „Świat narzędzi skrawających – szkolenie dla Inżynierów”. Odbyło się ono w Tech Center firmy ISCAR Poland w Katowicach.

Szkolenie zostało zrealizowane w ramach podpisanej umowy o współpracy  firmy ISCAR Poland i Politechniki Rzeszowskiej. Jego organizatorami ze strony uczelni byli dr inż. Joanna Zielińska-Szwajka oraz dr inż. Krzysztof Szwajka.

Uczestnicy szkolenia

W szkoleniu uczestniczyło 46 studentów studiów stacjonarnych i niestacjonarnych kierunków zarządzanie i inżynieria produkcji (studia I stopnia) oraz mechanika i budowa maszyn (studia I i II stopnia). W wydarzeniu udział wzięli także dr hab. inż. Mirosław Tupaj, prof. PRz, dr inż. Joanna Zielińska-Szwajka oraz mgr inż. Marek Szewczyk. Szkolenie wpisuje się w karty przedmiotów: obróbka skrawaniem i narzędzia, maszyny technologiczne, technologia maszyn prowadzonych na studiach I stopnia obydwu kierunków studiów oraz projektowanie narzędzi i oprzyrządowania na studiach II stopnia kierunku mechanika i budowa maszyn. Jest także doskonałym praktycznym uzupełnieniem wiedzy zdobywanej przez studentów podczas zajęć dydaktycznych.

Szkolenie teoretyczne i praktyczne

Część teoretyczna szkolenia dotyczyła podstaw obróbki skrawaniem, grup materiałów obrabianych, rodzajów materiałów narzędziowych, strategii obróbczych i powłok PVD i CVD, a także wiercenia narzędziami składanymi. Wykłady prowadzone były przez dyrektora Technicznego ISCAR Poland Marcina Różańskiego. Z kolei część praktyczną stanowiły pokazy na maszynach Okuma i Hermle. Uczestnicy mieli okazję obejrzeć: pokaz toczenia rowkowania i przecinania, frezowanie na dużych wysięgach z zastosowaniem oprawek z tłumikami drgań, frezy monolityczne i strategie obróbcze, zaangażowanie ae – ap. Tę część szkolenia poprowadzili lider Tech Center Michał Zemanek i dyrektor techniczny ISCAR Poland Marcin Różański. Na koniec uczestnicy uzyskali certyfikaty.

Dziękujemy pracownikom ISCAR Poland Sp. z o.o. za zaproszenie na szkolenie, gościnność i odpowiedzi na wszystkie nurtujące nas pytania. Kolejny cykl szkoleniowy odbędzie się w październiku br.

Powrót do listy aktualności